Itala (Sicily)

Turbūt pažįstate žmonių, kurie tiesiog kliedi kokia nors šalimi. Ar kuriais nors kalnais, ar tik ta jūra, tik ta sala. O dar būna, kad tokie žmonės savo kelyje sutinka kitą, sapnuojantį TĄ pačią šalį, jūrą, salą. Tada jau tiesiog pats Likimas lemia “sapnuoti” drauge. Taip nutiko Irmai ir Edvinui. Jų svajų žemė – Sicilija. Abu išmaišė visą Italiją, bet mafijos, picos ir ugnikalnių gimtinė pavergė taip, kad klausimų, kur gi švęsti vestuves nekilo nė vienam. Ta sala iš tiesų kvepia dar neparašytais romanais ir įkvepia realiems nuotykiams, būtų smagu suprasti, ką šneka istorinės sienos ir prie tų sienų besibūriuojantys siciliečiai.

Man patinka atvažiavus į bet kurį kraštą, kad ir trumpam, čia “pagyventi”, t.y. nepramiegoti rytinio vietinio šurmulio, rasti kraštovaizdį toli nuo turistinių takų ar susipažinti su žmonėmis, kurie kalba beveik tik tarmiškai. Pasisekė, kad ir šios fotosesijos pora vertino tuos pačus dalykus. Maža to, jie pagyventi itališkai kartu pasiėmė net savo labradorę Lėją, tiesiog ignoruojančią fotoobjektyvą išdidžią blondinę (beje, mane labradorai “persekioja”, tai vienintelė šunų veislė, kuri vis pasivaidena mano gyvenamoj vietoj, šalia jos, ar šalia darbo). Taigi, nusprendėm pasitikti saulę su giedančiais gaidžiais ir bažnyčių varpais, patikrinti tikrą itališką kavą ryte ir mažyčio miestelio turgų. Ne šiaip sau, ne tik dėl “gero kadro”, tiesiog reikėjo vakaro pobūviui deserto. Turgaus neradom, o gal jo nė nebuvo tą dieną, todėl lengvai pakeitėm planus ir sena “Vespa” pasuko vynuogyno link. Matteo, vynuogyno savininko,  palaiminimą pavyko gauti iš karto, nes Italijoje bastytis po svetimus vynuogynus draudžia… karabinieriai. Vėjas, kalnai, kelio dulkės, šventas labai švento šaltinio vanduo kaimo bažnyčioj – iki tikro nušvitimo reikia tiek nedaug. Ne, tikrai, TOBULAS rytas – Lapių komanda skabė Sicilijos žalumą, dabino stalus vakarui, sukosi turbūt kaip vijurkai, o mes lėtai pusryčiavom. La vita è bella!

p.s. laukite tęsinio, nes bella tą savaitgalį būta daug…

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Share on Facebook0Google+0Pin on Pinterest0